UA | EN
Ігор Петрашко провів зустріч з Міністром національної оборони Турецької Республіки
10.07.2020 | 18:38 | Прес-служба Мінекономіки

10 липня відбулася зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Міністром національної оборони Турецької Республіки Хулусі Акаром як Співголів Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва.

Сьогоднішня зустріч стала ще одним підтвердження зацікавленості Сторін у розвитку стратегічного партнерства між державами та як елемент підготовки до Дванадцятого засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва.

Сторони обговорили напрями розвитку двостороннього співробітництва у найближчій перспективі, а також важливість переговорного процесу з укладення Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Турецької Республіки.

Довідково:

У І кварталі 2020 року обсяги торгівлі товарами та послугами між Україною і Туреччиною склали $1,41 млрд, що на 15,4% більше ніж за аналогічний період 2019 року. Також Туреччина входить у 5-ку країн світу за обсягом українського експорту.

У 2019 році в структурі українського експорту до Туреччини були наступні товарні позиції: чорні метали – 29,2 %; зернові культури – 27,4 %; насіння і плоди олійних рослин – 17,8 %; залишки і відходи харчової промисловості– 8,8 %; руди, шлаки і зола – 2,1 %; деревина і  вироби з  деревини – 2,1 %; їстівні плоди та горіхи – 1,3 %; вироби з чорних металів – 1,1 %.