Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Ігор Петрашко провів зустріч із заступником Генерального секретаря ОЕСР
26.01.2021 | 17:31 | Прес-служба Мінекономіки.

26 січня 2021 року за ініціативи української сторони відбулася онлайн-зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка із заступником Генерального секретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) п. Масаміші Коно.

З боку ОЕСР у зустрічі також взяли Білл Томпсон, голова Євразійського дивізіону та керівниця проєктів в Україні Габріела Міранда, з боку Мінекономіки – заступник Міністра – Торговий представник України Тарас Качка та заступник Міністра Ірина Новікова.

Під час зустрічі сторони обговорили координацію поточних проектів та посилення співпраці, зокрема, в частині реалізації ключових реформ, спрямованих на економічне відновлення та зростання нашої держави, боротьбу з корупцією, зміцнення правового та інституційного потенціалу.

Зокрема, домовилися про якомога скоріше оновлення Плану дій на реалізацію Меморандуму про співпрацю між Україною і ОЕСР.

Міністр Ігор Петрашко висловив вдячність за багаторічне (більше 20 років) плідне партнерство та допомогу ОЕСР, надану Україні в рамках спільних проєктів.

Серед ключових пріоритетних напрямів подальшої співпраці українською стороною було виділено наступні:

•    продовження взаємодії в рамках Інвестиційного комітету ОЕСР та його робочих органів;

•    організація роботи місії ОЕСР в Україні щодо огляду регуляторної політики; 

•    участь в заходах ОЕСР щодо впливу Border Carbon Adjustments (BCA) на кліматичну політику і торгівлю між торговельними партнерами;

•    активізація роботи у напрямку розвитку малого та середнього підприємництва;

•    приєднання України до Домовленості щодо офіційно підтримуваних експортних кредитів та активізація кооперації у сфері експортного кредитування;

•    співпраця щодо управління підприємствами державної власності та приватизацією;

•    посилення відповідальних ділових практик у сфері енергетики;

•    розвиток системи публічних закупівель. 

Довідково:

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) була створена у 1961 році на базі Європейської організації економічного співробітництва.

ОЕСР – міжнародна організація, членами якої на сьогодні є 36 країн. 70 країн мають статус партнерів ОЕСР, беручи участь у багатьох сферах її діяльності. За впливом, ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ, поряд з МВФ та Світовим банком.  

Переваги членства в ОЕСР:

отримання безпосереднього доступу до найкращого світового досвіду з управління ринковою економікою;

- можливість користуватись даними: аналітикою, методологією, розробками, дослідженнями та експертизою світового рівня з питань розвитку практично всіх галузей господарства;

- участь в обговоренні та прийнятті рішень на високому рівні з питань розвитку економіки;

- отримання статусу країни-донора, що надаватиме допомогу іншим країнам для стимулювання експорту та виходу на ринки цих країн. Водночас, це потребуватиме відповідних видатків державного бюджету на надання такої допомоги;

- стимулювання приватних інвесторів та банків до вкладання капіталу в економіку країни; 

- покращання іміджу країни та посилення її політичної ваги на міжнародній арені.

 

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2