Обсяги співпраці України з Європейським інвестиційним банком стабільно збільшуються

Між Україною та  Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) протягом 6 років  співробітництва склалися плідні та конструктивні відносини. Україна зацікавлена у поглибленні співпраці з ЄІБ при впровадженні проектів у таких галузях, як енергетика та енергоефективність, розвиток транспортної та муніципальної інфраструктури. На цьому наголосив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій  Максюта  11 березня у ході зустрічі з віце-президентом Європейського інвестиційного банку Антоном Ропом.

На сьогодні проектний портфель ЄІБ в Україні у державному секторі складається з 8  проектів: на стадії реалізації - 6 інвестиційних проектів на суму 1,19 млрд. євро; на стадії підготовки - 2 інвестиційні проекти на суму 261,7 млн. євро.

«Ми високо цінуємо, що за цей період ми спільно з Банком розширили портфель проектів в Україні, збільшивши в 4 рази обсяги фінансування в сферах енергетики, транспортної та муніципальної інфраструктури. Так, у 2009 році портфель Банку в Україні складав 365 млн. євро і налічував 3 проекти, а у 2012 році обсяг наданих ресурсів для підготовки та реалізації 8 інвестиційних проектів у реальному секторі економіки сягнув 1,4 млрд. євро. Така позитивна динаміка співробітництва є особливо цінною в умовах збільшення потреб у фінансових ресурсах для модернізації та реформування національної економіки», - акцентував Анатолій Максюта.

Варто відзначити, що з метою подальшого розвитку співробітництва, протягом 2011-2012 років українська сторона здійснила ряд заходів, які позитивно вплинули на розвиток ефективного співробітництва: проведено офіційні переговори з Банком за трьома проектами – “Україна – Європейські дороги України ІІ”, “Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська” та “Реабілітація гідроелектростанцій”, а також укладено відповідні міжнародні угоди на суму 825 млн. євро. Це дозволить покращити експлуатаційний стан основних доріг на підходах до м. Київ, поліпшити стабільність та надійність електропостачання, підвищити ефективність та рівень безпечної експлуатації ГЕС.

    Якщо говорити про перспективи співробітництва, то очікується, що у цьому році проектний портфель Європейського інвестиційного банку також поповниться новими проектами для розвитку муніципальної інфраструктури (ресурси ЄІБ у сумі 400 млн. євро). Додатковим імпульсом в стосунках між Україною та Банком безумовно стануть позитивні результати нещодавно проведеного ХVІ Саміту Україна – ЄС. У першій половині року, також, планується провести з Банком офіційні переговори та підписати міжнародну угоду стосовно проекту "Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровськ" (ресурси ЄІБ у сумі 152 млн. євро).

Завершення підготовки нового проекту для розвитку муніципальної інфраструктури та укладання міжнародного договору по проекту будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську дозволить збільшити портфель Банку в державному секторі України до кінця 2013 року приблизно до 2 млрд. євро.

Наразі опрацьовується можливість залучення ресурсів ЄІБ на реалізацію нових проектів в сфері розвитку енергетики та транспорту.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json