До України запрошено Міністра торгівлі Республіки Ірак Хайраллаха Хасана Бабакіра

На квітень 2013 року очікується візит в Україну Міністра торгівлі Республіки Ірак Хайраллаха Хасана Бабакіра. Запрошення від імені Міністра економічного розвитку і торгівлі Ігора Прасолова передав 5 березня його заступник – Олександр Пінський - у ході зустрічі з Послом Республіки Ірак в Україні Шоршем  Халідом Саідом.

Олександр Пінський, знайомлячи гостя з соціально-економічним розвитком країни, зазначив, що Уряд України продовжує роботу над створенням максимально комфортного бізнес - середовища для залучення іноземних інвестицій.

«У контексті зовнішньоекономічної політики, Україна надає величезного значення розвитку торговельно-економічного співробітництва з країнами Близького Сходу, і, звичайно ж, в першу чергу з Іраком. Між нашими країнами не існує протиріч щодо шляхів і механізмів розвитку торговельно-економічного співробітництва. Стабільно зростає товарообіг між нашими країнами, розширюється договірно-правова база», - наголосив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі.

Олександр Пінський висловив сподівання, що візит Міністра торгівлі Іраку у квітні, на який сподівається українська сторона, надасть двосторонній співпраці нового імпульсу.

Аналізуючи динаміку українсько-іракських взаємин, було відзначено, що з 2009 року товарообіг постійно зростає і в 2012 році досяг рекордних показників - 872,5 млн. дол. США. Це  на 4% більше у порівнянні з 2011 р.  Експорт становив 872,3 млн. дол. (збільшення на 4%), а імпорт - 0,2 млн. дол. (збільшення на 85,3%). Позитивне сальдо – 872 млн. дол. США.

Посол Шорш  Халід Саід у свою чергу розповів, що уряд Іраку проводить відкриту і заохочувальну торговельну політику. Ринок цієї країни, в значній мірі потребує різноманітних товарів і послуг. Шорш  Халід Саід зазначив, що в першу чергу Ірак цікавлять українські чорні метали, сільськогосподарська продукція (м’ясо, птиця, олія), продукція оборонно-промислового комплексу.

Олександр Пінський схвально відгукнувся про роботу Міжурядової українсько-іракської комісії з питань торговельного, економічного, наукового і технічного співробітництва, на четвертому засіданні якої були окреслені основні напрямки для подальшого взаємовигідного співробітництва.

Присутні  висловили сподівання, що у рамках квітневого візиту, сторони  могли б обговорити конкретні проекти для спільної реалізації. Мова йде, в першу чергу, про проекти у сфері промисловості.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json