Обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився на понад 8% протягом минулого року

Постановою Кабінету Міністрів № 139 від 6 березня 2013 р.,  затверджено новий порядок державної реєстрації іноземних інвестицій, що визначає процедуру подання документів, їх розгляду та здійснення державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання.

За цим документом, державна реєстрація іноземних інвестицій та її анулювання здійснюються у семиденний строк з дня подання іноземним інвестором документів. Для того, аби здійснити процедуру,  інвестор-заявник подає органу державної реєстрації пакет необхідних документів.

Орган державної реєстрації протягом семи днів розглядає подані документи і приймає рішення про реєстрацію іноземних інвестицій або про відмову в їх реєстрації.

Іноземні інвестиції вважаються зареєстрованими, коли органом держреєстрації інформаційному повідомленню присвоєно реєстраційний номер, а у журнал обліку вноситься відповідний запис. Перший примірник інформаційного повідомлення повертається заявникові як підтвердження факту державної реєстрації іноземних інвестицій, другий — надсилається до Мінекономрозвитку, а третій — залишається в органі державної реєстрації. Державна реєстрація іноземних інвестицій діє протягом усього періоду використання інвестицій. Якщо відбулась зміна власника, то здійснюється перереєстрація таких інвестицій, для чого скасовується попередня реєстрація і вживаються заходи щодо нової. У разі вилучення (репатріації) іноземних інвестицій державна реєстрація підлягає анулюванню, для чого заявник подає письмове повідомлення про вилучення (репатріацію) іноземних інвестицій; інформаційне повідомлення про проведену державну реєстрацію іноземних інвестицій та довідку територіального органу Міністерства доходів і зборів про сплачені іноземним інвестором в Україні податки.

Нагадаємо,  у 2012 року іноземними інвесторами було вкладено в економіку України 6013,1 млн. дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу). 

Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) в Україну з початку 2012 року збільшився на 8,2% і на кінець 2012-го  становив 54 462,4 млн. дол. З країн ЄС внесено 42 979,3 млн. дол. (78,9 % загального обсягу акціонерного капіталу), із країн СНД – 4269 млн. дол. (7,8%), з інших країн світу – 7214,1 млн. дол. (13,3%).

Інвестиції надійшли зі 130 країн світу. До десятки основних країн-інвесторів української економіки входять: Кіпр, Німеччина, Нідерланди, Російська Федерація, Австрія, Велика Британія, Віргінські о-ви, Франція, Швеція, Швейцарія. Десять основних країн-інвесторів забезпечили 82,3% від загального обсягу інвестування.

За основними видами економічної діяльності іноземних інвестицій вкладено:  у промисловість – 17 166,7 млн. дол. США (31,5 %), фінансову діяльність – 16 105,6 млн. дол., торгівлю – понад 6 млрд. дол. (11%), сільське господарство – 800,7 млн. дол. (1,5%).

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json