Результати рейтингів свідчать, що Україна приваблива для інвесторів

IMG_0967.jpg

В Україні багато робиться для поліпшення підприємницького клімату. Результати, можливо ще не так помітні, як хотілося б, проте вже відчуваються: це підтверджується даними  міжнародних бізнес-рейтингів. Наприклад, підвищення позицій України на 15 пунктів (з 152-го на 137-ме місце) у рейтингу Doing Business-2013. Наголосив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта у ході дискусії на тему «Інвестиційний та бізнес-клімат в Україні очима влади та інвесторів: чи відбулися суттєві зміни на краще?».

«Україна прогресує і ми вже у 2013 році і в національному плані, і в окремих заходах готуємо механізми щодо поліпшення наших позицій у рейтингах, які відображають стан інвестиційного та бізнес-клімату в країні,  для цього є все необхідне: і  програма реформ, і щорічна програма дій, і приймається багато законодавчих актів», - сказав Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі у ході дискусії. 

«Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку вкладають в Україну досить значні кошти, особливо це важливо щодо інфраструктурних проектів. Це говорить про те, що в Україну можна вкладати кошти», - додав він. Анатолій Максюта зазначив, що багато з цих кредитів йде під гарантії Уряду, який гарантує їх повернення. Відтак, гарантія Уряду – це своєрідна пільга, про які так багато зараз говорять. Також багато питань було щодо індустріальних парків.

«Але це не щось нове, що придумала Україна, це ті інструменти, які застосовуються в інших країнах, - сказав Перший заступник Міністра. - Наша спільна з бізнесом задача полягає у тому, щоб усі ці інструменти були не «лазейками» для порушення конкуренції, а дієвими механізмами для приваблення інвесторів. Тому що зараз інвестора треба приваблювати до країни. Мі повинні чимось зацікавити, щоб він прийшов, а це або землі, або гарні комунікації, або пільга. Це буде практична інвестиційна політика. Хоча ми розуміємо, що конкуренція, безумовно,  ситуація при якій інвестиції успішно можуть іти в Україну».     

Разом з тим,  Анатолій Максюта, звернув увагу на те, що зараз наявний певний перекіс у структурі розподілу інвестиційних коштів. Аналізуючи ситуацію, що склалася в Україні з бізнес-кліматом, Перший заступник зазначив, що поки з 54 млрд. дол., які зайшли в Україну у якості іноземних інвестицій, значна частка припадає на фінансову діяльність, тоді як мета Уряду, щоб левова частка інвестицій надходила у реальний сектор економіки, перш за все у промисловість, що сприяло б збільшенню робочих місць, відродженню галузі і зростанню економіки в цілому.

«Ми запрошуємо інвесторів до співпраці і поліпшуючи загальний інвест-клімат,  і готові говорити з конкретними великими інвесторами щодо того, які треба створити умови, щоб відбувався розвиток промисловості, щоб вироблялися товари з високою доданою вартістю, щоб в Україні розвивалась переробка. Міністерство економічного розвитку намагається стати таким органом, який об’єднавшись з партнерами, інвесторами, зможе бачити загальну ситуацію  і  поліпшувати картину української економіки в цілому. Влада готова до відкритого діалогу з інвесторами», - наголосив на завершення Анатолій Максюта. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json