UA | EN
Інформація про проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції у 2014 році
04.03.2015 | 10:40 | Сектор запобігання та виявлення корупції

З метою реалізації повноважень визначених постановою Кабінету Міністрів України "Питання запобігання та виявлення корупції" від 04.09.2013 № 706 та на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 № 1240 "Про затвердження Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки" (далі – Програма) Мінекономрозвитку було розроблено внутрішній план заходів щодо запобігання і виявлення корупції на 2014 рік (далі – План заходів).

Відповідно до Плану заходів та з метою недопущення у відомчих нормативних документах норм, що можуть мати ризики корупційних правопорушень (насамперед державні закупівлі, регуляторна діяльність, зовнішньоекономічна діяльність, адміністративні послуги, інвестиційна та інноваційна діяльність, реформування державної власності, фінансова діяльність), інструкцією з діловодства Мінекономрозвитку передбачено візування керівником структурного підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції проектів наказів. Так, за 2014 рік сектором запобігання та виявлення корупції (далі – сектор) опрацьовано 1491 проекти наказів.

На виконання вимог Закону України "Про запобігання і протидії корупції" Мінекономрозвитку в установленому порядку було проведено спеціальну перевірку щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави.

На офіційному сайті Міністерства у рубриці "Запобігання проявам корупції"  розміщено контакти, за якими можна звернутися щодо порушення чинного антикорупційного законодавства. Протягом звітного періоду сектором розглянуто ряд звернень громадян, підприємств, установ та організацій щодо корупційних правопорушень і в межах компетенції вжито відповідних заходів.

У 2014 році сектором Мінекономрозвитку в установленому порядку було опрацьовано 14 проектів нормативно-правових актів.

Працівники сектору приймали участь у роботі "круглих столів" на тему: "Державна антикорупційна політика: оцінка громадянського суспільства" (організований Комітетом Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією); "Щодо відповідальності юридичних осіб за корупційні правопорушення" (організований Мінюстом)  і "З питань запобігання та виявлення корупції" (організований за сприяння і у партнерстві між Делегацією Європейського Союзу, Міжнародним фондом "Відродження", Програмою розвитку ООН в Україні та Мінюстом).

На допомогу працівникам Міністерства  щодо заповнення декларацій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру, які повинні подавати державні службовці до 1 квітня щорічно, працівниками сектору надавались відповідні консультації.

 

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 № 647-р "Про затвердження плану першочергових заходів з подолання корупції" Мінекономрозвитку здійснено першочергові заходи спрямовані на зменшення корупції в Міністерстві, зокрема проведено роботу щодо захисту бізнесу в Україні та спрощення кількості регуляторних процедур для здійснення підприємницької діяльності, спрощення механізму надання адміністративних послуг, прозорості та відкритості державних закупівель. Про проведення заходів поінформовано Кабінет Міністрів України в установленому порядку.