UA | EN
Засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань економічної безпеки м. Київ, вересень 2012)
01.08.2013 | 10:08 | Департамент стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки

Проблема економічної безпеки, безпеки енергетичної інфраструктури та енергетичної безпеки має глобальний характер, тому її вирішення – є одним із найважливіших завдань загальної безпеки та економки з боку міжнародних організацій.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Місією України при НАТО та Офісом зв’язку НАТО в Україні є організатором засідань Спільних робочих груп, до участі у яких, зазвичай, залучаються представники Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ України, Національного інституту стратегічних досліджень, а також Міжнародного секретаріату НАТО та ряду неурядових іноземних організацій.

Україна має важливі здобутки у співробітництві з НАТО щодо забезпечення енергетичної безпеки через роботу Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань економічної безпеки. Засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО – це, насамперед, можливість усвідомлення позицій з цього питання 28 країн-членів та 21 країни-партнера НАТО, демонстрування позиції нашої держави, політики міжнародних організацій, що переймаються питаннями економічної безпеки, й головне - співпраця та діалог, які за позитивних умов виключають вирішення конфліктних ситуацій з використанням зброї.

За результатами попередніх домовленостей Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з Місією України при НАТО та Офісом зв’язку НАТО в Україні, за участю представників Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ України, Національного інституту стратегічних досліджень, а також Міжнародного секретаріату НАТО та ряду неурядових іноземних організацій 18 вересня 2012 року було організовано та проведено чергове засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань економічної безпеки

Зазначений захід проведено на виконання Указу Президента України              від 19.04.2012 № 273/2012 “Про затвердження Річної національної програми співробітництва Україна - НАТО на 2012 рік”

Протягом засідання були обговорені питання: міжнародна фінансова криза та реакція України на неї; динаміка основних показників економічного і соціального розвитку України; інструменти та методологія реформування оборонного сектору; аутсорсинг, приватизація та державно-приватне партнерство в оборонній сфері,  відмінності у собівартості продукції між державним і приватним сектором; публічно-приватне партнерство в управлінні ресурсами у сфері оборони; розвиток систем оборонного планування; проблемні питання забезпечення стратегічного планування розвитку збройних сил в контексті економічної безпеки держави.

Також, під час виступів представників української делегації сторону НАТО поінформовано про розвиток системи оборонного планування в Україні, аутсорсинг в організації харчування особового складу Збройних Сил України, а також щодо проблемних питань забезпечення стратегічного планування розвитку Збройних Сил України в контексті економічної безпеки держави.

Представники Міжнародного секретаріату НАТО та експерти країн-членів НАТО повідомили українську сторону про діяльність структурних підрозділів НАТО, до компетенції яких відносяться питання економічної безпеки.

В рамках засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з економічної безпеки присутні також мали змогу прослухати доповіді експертів:  А. Півоварського, провідного економіста Східної Європи та Кавказу  Європейського  банку реконструкції та розвитку; Ф. Мелле, професора економіки та виконавчого директора інституту управління оборонними ресурсами Військово-морського училища у м. Монтерей; К. Штаудта, керівника програми Україна-НАТО  з питань перепідготовки звільнених військовослужбовців.

Завершуючи засідання, учасники делегацій України та НАТО відзначили, що проведення зустрічей в рамках Спільних робочих груп Україна-НАТО з питань економічної безпеки є важливим заходом практичного співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору. Проведення зазначеної зустрічі засвідчило інтерес сторін до отримання об’єктивної інформації щодо пріоритетів та перспектив розвитку світової та регіональної економіки, підтримці демократичних цінностей та співробітництва.