Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Бразилія

Довідка щодо діяльності Спільної українсько-бразильської міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва

Назва: Спільна українсько-бразильська міжурядова комісія з торговельно-економічного співробітництва.

Правова підстава створення:

 • У відповідності до ст. 9 Угоди між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Бразилія про торговельно-економічне співробітництво від 25.10.1995.
 •  Положення про Спільну українсько-бразильську міжурядову комісію з торговельно-економічного співробітництва підписано 18.05.2001.

Кількість проведених засідань: 6 засідань.

Останнє засідання: 08.11.2013, м. Бразиліа, під співголовуванням Міністра економічного розвитку і торгівлі України І. Прасолова та Генерального секретаря Міністерства закордонних справ Бразилії, Посла Е. Сантоса.

Наступне засідання: буде узгоджено дипломатичними каналами.

Голова Української частини – Віце-прем’єр-міністр України згідно з визначеним Кабінетом Міністрів України розподілом повноважень, до компетенції якого належать питання освіти і науки (постанова КМУ від 22.11.2017 №  900 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 20.03.2019 № 235).

Голова Бразильської частини – Генеральний секретар Міністерства закордонних справ Бразилії.

Ключові домовленості останнього засідання:

 • продовжити співпрацю у рамках Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва між Національним агентством санітарного нагляду Бразилії (ANVISA) та у сфері Належної виробничої практики (GMP) і регуляторних питань;
 • реалізовувати програму співробітництва між Державним фармацевтичним підприємством "Фармангіньос" та ПрАТ "По виробництву інсулінів "ІНДАР" з виробництва в Бразилії рекомбінантного інсуліну людини за українськими технологіями;
 • вивчити можливості збільшення обсягів поставок до Бразилії мінеральних добрив та іншої продукції хімічної промисловості;
 • активізувати діалог між бразильськими та українськими вищими навчальними закладами – учасниками програми "Наука без кордонів";
 • підготовити до підписання проект Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Бразилія в галузі карантину та захисту рослин;
 • опрацювати можливості будівництва рибальських суден на території Бразилії.

У рамках Комісії проведено засідання чотирьох Робочих груп: з питань торговельно-економічного співробітництва, сільського господарства, космічної галузі, освіти та охорони здоров’я.

У рамках Комісії підписано:

 1. Меморандум про взаєморозуміння між Бразильським космічним агентством і Державним космічним агентством України у сфері підготовки кваліфікованих кадрів для космічної галузі.
 2. Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва між Національним агентством санітарного нагляду Бразилії (ANVISA) та Державною службою України з лікарських засобів.
 3. Меморандум про взаєморозуміння між Національною радою з наукового та технологічного розвитку Бразилії та Українським державним центром міжнародної освіти щодо співробітництва в галузі освіти, науки, технологій та інновацій.
 4. Протокол Шостого засідання Комісії.
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2