Внаслідок зовнішньої агресії український промисловий комплекс зазнав величезних втрат. Одним із додаткових стимулів відновлення української промисловості має стати її залучення до глобальних, європейських та регіональних ланцюгів постачання та розвиток кооперації з підприємствами держав-членів ЄС. З цією метою у 2016 р. було досягнуто домовленостей з ЄС про започаткування Діалогу високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості.
Сторони розглядають Промдіалог як інструмент поглибленої взаємодії між Україною та ЄС, який поряд з традиційними механізмами також має потужну бізнес-складову, що сприяє налагодженню прямих контактів між бізнес-асоціаціями України та ЄС і допомагає вітчизняним промисловцям легше взаємодіяти з колегами з держав-членів ЄС.
Промисловий діалог Україна – ЄС – це унікальний інструмент співпраці, адже такий механізм застосовується Євросоюзом як платформа взаємодії лише з Асоціацією країн Південно-Східної Азії, державами Середземномор’я, Японією, Китаєм, Бразилією та Індією.
Робота Промдіалогу зосереджена на двох напрямах: горизонтальні питання (технічні бар’єри у торгівлі, публічні закупівлі, МСП) та промисловий кластер за галузевим принципом (автомобілебудування, текстильна промисловість, космічна галузь, цивільна авіація, видобувна промисловість, енергетичне машинобудування).
Цілями Діалогу визначені:
- сприяння ефективному вирішенню проблем, з якими стикається українська промисловість;
- підвищення довіри між представниками бізнесу України та ЄС з метою усунення негативних стереотипів щодо промислового потенціалу України;
- забезпечення участі в глобальних, європейських і регіональних ланцюгах поставок, розвиток співпраці з підприємствами держав – членів ЄС, а також вивчення і застосування передового досвіду з метою вдосконалення управління промисловим виробництвом;
- застосування європейських стандартів якості в промисловому виробництві;
- сприяння залученню технологічних та інноваційних рішень.
Промдіалог став майданчиком для обміну інформацією та практичним досвідом щодо шляхів модернізації та реструктуризації української промисловості і поліпшення рамкових умов для підприємств, зокрема МСП.
Завдяки роботі Промдіалогу у жовтні 2017 року Україні було надано статус спостерігача в Експертній групі ЄК з питань постачання сировинних матеріалів (Raw Materials Supply Group/RMSG).
Надалі Діалог також сприятиме зниженню технічних бар'єрів у торгівлі, шляхом узгодження нормативних і технічних стандартів України та ЄС. Поточними пріоритетами визначені: технічне регулювання, як створення передумов для укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА); публічні закупівлі; мале та середнє підприємництво; сировинні матеріали (видобувна промисловість); цивільна авіація.
За час функціонування Промдіалогу проведено 21 засідання його робочих груп за дев’ятьма напрямами: авіаіндустрія та космос, мале та середнє підприємництво, публічні закупівлі, текстиль, технічні бар’єри у торгівлі, автопромисловість, енергетичне машинобудування та видобувна промисловість.
Враховуючи ситуацію з поширенням у Європі та світі COVID-19 та запровадженням обмежувальних заходів, у 2020 році засідання робочих груп відбувалися у форматі відеоконференції, а проведення Четвертого засідання Діалогу було відтерміновано.
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Рекомендовано до перегляду
|
Корисні посилання
|
|||
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |