Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Діяльність » Співробітництво між Україною та Європейським Союзом » Діалог високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості
Діалог високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості

Внаслідок зовнішньої агресії український промисловий комплекс зазнав величезних втрат. Одним із додаткових стимулів відновлення української промисловості має стати її залучення до глобальних, європейських та регіональних ланцюгів постачання та розвиток кооперації з підприємствами держав-членів ЄС. З цією метою у 2016 р. було досягнуто домовленостей з ЄС про започаткування Діалогу високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості.

Сторони розглядають Промдіалог як інструмент поглибленої взаємодії між Україною та ЄС, який поряд з традиційними механізмами також має потужну бізнес-складову, що сприяє налагодженню прямих контактів між бізнес-асоціаціями України та ЄС і допомагає вітчизняним промисловцям легше взаємодіяти з колегами з держав-членів ЄС.

Промисловий діалог Україна – ЄС – це унікальний інструмент співпраці, адже такий механізм застосовується Євросоюзом як платформа взаємодії лише з Асоціацією країн Південно-Східної Азії, державами Середземномор’я, Японією, Китаєм, Бразилією та Індією.

Робота Промдіалогу зосереджена на двох напрямах: горизонтальні питання (технічні бар’єри у торгівлі, публічні закупівлі, МСП) та промисловий кластер за галузевим принципом (автомобілебудування, текстильна промисловість, космічна галузь, цивільна авіація, видобувна промисловість, енергетичне машинобудування).

Цілями Діалогу визначені:

  • сприяння ефективному вирішенню проблем, з якими стикається українська промисловість;
  • підвищення довіри між представниками бізнесу України та ЄС з метою усунення негативних стереотипів щодо промислового потенціалу України;
  • забезпечення участі в глобальних, європейських і регіональних ланцюгах поставок, розвиток співпраці з підприємствами держав – членів ЄС, а також вивчення і застосування передового досвіду з метою вдосконалення управління промисловим виробництвом;
  • застосування європейських стандартів якості в промисловому виробництві;
  • сприяння залученню технологічних та інноваційних рішень.

Промдіалог став майданчиком для обміну інформацією та практичним досвідом щодо шляхів модернізації та реструктуризації української промисловості і поліпшення рамкових умов для підприємств, зокрема МСП.

Завдяки роботі Промдіалогу у жовтні 2017 року Україні було надано статус спостерігача в Експертній групі ЄК з питань постачання сировинних матеріалів (Raw Materials Supply Group/RMSG).

Надалі Діалог також сприятиме зниженню технічних бар'єрів у торгівлі, шляхом узгодження нормативних і технічних стандартів України та ЄС. Поточними пріоритетами визначені: технічне регулювання, як створення передумов для укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА); публічні закупівлі; мале та середнє підприємництво; сировинні матеріали (видобувна промисловість); цивільна авіація.

За час функціонування Промдіалогу проведено 21 засідання його робочих груп за дев’ятьма напрямами: авіаіндустрія та космос, мале та середнє підприємництво, публічні закупівлі, текстиль, технічні бар’єри у торгівлі, автопромисловість, енергетичне машинобудування та видобувна промисловість.

 

Враховуючи ситуацію з поширенням у Європі та світі COVID-19 та запровадженням обмежувальних заходів, у 2020 році засідання робочих груп відбувалися у форматі відеоконференції, а проведення Четвертого засідання Діалогу було відтерміновано.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2