Меню

Коментар до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій"

Однією з новацій податкової реформи є розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій шляхом запровадження їх обов’язкового застосування.

Розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій відповідає світовій практиці та дозволить забезпечити єдині підходи до різних сфер бізнесу щодо обліку готівкових коштів та руху товарів.

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" встановлено обов’язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій  при реалізації технічно складних побутових товарів (стаття 296.10. Податкового кодексу України).

Ця законодавча норма розповсюджується на всі технічно складні побутові товари, які реалізуються суб'єктами господарювання (юридичними особами та фізичними особами-підприємцями), незалежно від того нові ці товари або вже були у вжитку, і направлена на детінізацію малого бізнесу за рахунок визначення реального обсягу розрахункових операцій суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, зменшення продажу необлікованого та контрабандного товару ("сірого" імпорту).

Підпунктом 4 пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону внесено зміни, зокрема до статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі – Закон про РРО) в частині встановлення Кабінетом Міністрів України переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Метою такого державного регулювання є запровадження прозорості ведення бізнесу шляхом обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації технічно складних побутових товарів, запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за технічно складні побутові товари та забезпечення реалізації прав споживачів у разі придбання таких товарів неналежної якості.

Частиною одинадцятою статті 8 Закону України "Про захист прав споживачів", зокрема передбачено, що вимоги споживача щодо технічно складних побутових товарів розглядаються після пред'явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом про РРО та технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.

Тобто, для забезпечення захисту прав споживача у разі придбання ним технічно складного побутового товару неналежної якості, споживачеві обов’язково повинен бути виданий розрахунковий документ, передбачений Законом про РРО.

Відповідно до пункту 25-1 частини першої статті 1 Закону України "Про захист прав споживачів" технічно складні побутові товари – це непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій включає товарні групи та підгрупи для допомоги при визначенні технічно складних побутових товарів. При цьому групи та підгрупи включають як технічно складні побутові товари, так і інші товари.

Товарні позиції, які мають 4-значний код (підгрупи), застосовуються лише в тому випадку, якщо вони не мають деталізації на рівні кодів під субпозицій (товарів), тобто, 10-ти значних кодів згідно УКТ ЗЕД.

В інших випадках, застосовуються лише коди товарних підсубпозиції Переліку визначені на рівні 10-х знаків.

Коди української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) наводяться у переліку довідково. Основною підставою для застосування реєстраторів розрахункових операцій до товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, є відповідність таких товарів найменуванню та опису, які зазначаються у переліку.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json