Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Документи
Інформація щодо заходів державної підтримки експорту

1. Здійснюється робота з підготовки проекту Плану заходів з розвитку та реалізації експортного потенціалу України і розширення зовнішніх ринків збуту товарів вітчизняних товаровиробників на період до 2020 року, шляхом внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 р. № 1206 «Про затвердження плану заходів з розвитку та реалізації експортного потенціалу України і розширення зовнішніх ринків збуту товарів вітчизняних товаровиробників  на період до 2015 року».

2. В рамках запровадження системи державної підтримки експорту проводиться робота щодо створення в Україні експортно-кредитного агентства (ЕКА), яке має забезпечити, зокрема, захист українських експортерів від ризику неплатежів та фінансових втрат; створення сприятливих умов для доступу до фінансових ресурсів, виходу українських виробників на зовнішні ринки. З метою реалізації зазначеного проекту утворено міжвідомчу робочу групу з питань створення ЕКА до роботи якої залучено фахівців німецького банку розвитку КfW, фінансової установи «Euler Hermes Deutschland AG», та консалтингової компанії PricewaterhouseCoopers (PwС), серед низки питань відпрацьовується нормативно-правово база щодо створення ЕКА, а саме проетк проекту Закону України «Про державну підтримку страхування та гарантування експорту».

3. На виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 459 «Питання Міністерства економічного розвитку і торгівлі» затверджено Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі, в якому зазначається, що Міністерство здійснює свої повноваження безпосередньо та через торгові представництва у складі закордонних дипломатичних установ (ТП), проводиться узгоджувальна робота із заінтересованими органами виконавчої влади щодо пакету документів, яким передбачається утворення ТП.

4. З метою забезпечення інформаційної підтримки українських експортерів готується спільний з Мінекономрозвитку з ДП «Держзовнішінформ» та з МЗС проект наказу «Щодо порядку взаємодії МЗС, Мінекономрозвитку стосовно інформаційного наповнення веб-порталу «Комплексна система інформаційно-консультативної підтримки та розвитку експорту (www.ukrexport.gov.ua)».

5. Проводится робота з популяризації он-лайн ресерсу європейської комісії (www.exporthelp.europa.eu), який дає можливість на безоплатній основі отримати широкий спектр інформації щодо діючих в країнах ЄС стандартів, тарифів, мит і квот, податків, торговельних преференцій, статданих по конкретних товарних позиціях. Представництвом України при ЄС започатковано роботу веб-сервісу «Центр підтримки експортерів» http://ukraine-eu.mfa.gov.ua/ua/.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2