Головна » Діяльність » Регулювання товарного біржового ринку » Фінансовий моніторинг товарних бірж » До уваги суб’єктів первинного фінансового моніторингу

Календар подій

04
Березня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 31 1 2 3 4
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Повідомлення про проведення Академією фінансового моніторингу підвищення кваліфікації з фінансового моніторингу представників товарних та інших бірж, що проводять фінансові операції з товарами, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
16.08.2019 | 15:39 | Департамент управління державною власністю

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 14 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі – Закон) Мінекономрозвитку (суб'єкт державного фінансового моніторингу) здійснює державне регулювання і нагляд у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення щодо товарних та інших бірж, що проводять фінансові операції з товарами (далі – товарна біржа / суб'єкт первинного фінансового моніторингу).

Згідно з пунктом 4 частини другої статті 14 Закону суб’єкти державного фінансового моніторингу в межах їх повноважень зобов’язані вимагати від суб’єктів первинного фінансового моніторингу виконання вимог законодавства, що регулює відносини у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а в разі виявлення порушень вимог законодавства вживати заходів, передбачених законом.

Ураховуючи викладене, Мінекономрозвитку звертає увагу товарних бірж на необхідність дотримання вимог Закону.

Зокрема, пунктом 20 частини другої статті 6 Закону встановлено, що суб’єкт первинного фінансового моніторингу зобов’язаний вживати відповідно до законодавства заходів для забезпечення проходження відповідальним працівником навчання у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення протягом трьох місяців з дня його призначення, а також підвищення кваліфікації відповідального працівника шляхом проходження навчання не рідше одного разу на три роки на базі відповідного навчального закладу, що належить до сфери управління спеціально уповноваженого органу, та в інших навчальних закладах за погодженням із спеціально уповноваженим органом.

Відповідно до пункту 14 частини другої статті 18 Закону спеціально уповноважений орган (Держфінмоніторинг) відповідно до покладених на нього завдань забезпечує у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, організацію та координацію роботи з перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів органів державної влади з питань фінансового моніторингу та відповідальних працівників суб’єктів первинного фінансового моніторингу, а також працівників, залучених до проведення фінансового моніторингу, щодо боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення на базі відповідного навчального закладу – академії, що належить до сфери управління спеціально уповноваженого органу.

Порядок організації та координації роботи з перепідготовки і підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 610 (далі – Порядок).

Відповідальні працівники та працівники, залучені до проведення фінансового моніторингу, відповідно до законодавства проходять перепідготовку і підвищення кваліфікації за освітніми програмами, що розроблені відповідно до законодавства, затверджені навчальними закладами і погоджені з відповідними суб’єктами державного фінансового моніторингу та Держфінмоніторингом (пункт 5 Порядку).

Перепідготовка і підвищення кваліфікації відповідальних працівників та працівників, залучених до проведення фінансового моніторингу, складається з таких етапів: оволодіння курсом за освітньою програмою; складання іспиту (здійснення підсумкового контролю знань) (пункт 9 Порядку).

Повідомляємо, що найближче навчання для працівників товарних бірж проводитиметься Академією фінансового моніторингу в період з 24 по 27 вересня 2019 року за адресою: м. Київ, вул. Білоруська, 24. Вартість навчання на одного слухача складає 3300,00 гривень.

Детальну інформацію щодо організації навчання можна отримати за телефонами (044) 594-16-24 та (044) 594-16-22. Освітня програма навчання та форма заявки на підвищення кваліфікації розміщені на офіційному сайті Академії фінансового моніторингу www.finmonitoring.in.ua.


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json