Головна / Діяльність / Торговельний захист / Захист на зовнішніх ринках / Повідомлення для українських експортерів
Меню

Повідомлення про порушення ЄС перегляду захисних заходів щодо деяких видів металопродукції

17 травня 2019 року, Європейська комісія порушила перегляд захисних заходів щодо металопродукції. З повним текстом офіційного повідомлення англійською мовою можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, що 2 лютого 2019 року ЄС застосував остаточні захисні заходи щодо сталевої продукції у формі індивідуальних та глобальних тарифних квот для усіх країн. Після вичерпання квоти до імпорту сталевої продукції застосовується захисне мито у розмірі 25%. Україна отримала індивідуальні квоти за 12-ма категоріями товарів, що відповідають історичним обсягам поставок, враховуючи зростання попиту в країнах ЄС. За 2-ма категоріями товари з України ввозяться до ЄС в рамках глобальної квоти, ще за 12-ма категоріями ‑ Україна була виключена з-під заходів як країна, що розвивається.

Відповідно до вказаного повідомлення Єврокомісії у ході перегляду будуть розглядатись наступні питання:

  1. Розмір тарифної квоти для окремих товарів, що зумовлено тим, що ряд країн вичерпали свої індивідуальні квоти досить швидко. Так, Туреччина вичерпала свої індивідуальні квоти для категорій 5, 13, 16, 17 і 25; Росія – в категоріях 13 і 16; Китай – в категоріях 4B і 15. Єврокомісія буде аналізувати причини, що призвели до подібних тенденцій та наскільки рівень встановлених квот є обґрунтованим. Зокрема, проводитиметься дослідження чи відбулося це внаслідок збільшеного попиту на ринку ЄС або через практику, пов’язану з накопиченням складських запасів, чи у зв’язку із дією обмежувальних заходів на сталеву продукцію на зовнішніх ринках та переорієнтацією товаропотоків на європейський ринок.
  2. Витіснення традиційних постачальників з ринку. Для певних категорій товарів квота була швидко вичерпана за рахунок імпорту з однієї або декількох країн, що зумовило витіснення традиційних постачальників і обмежило вибір споживачів. Це стосується категорій товарів 4B, 13 і 16. Комісія буде розглядати, чи ця обставина негативно впливає на інтереси Союзу, зокрема, щодо необхідності підтримувати традиційні торговельні потоки.
  3. Можливі негативні наслідки для партнерів, з якими ЄС має преференційний режим торгівлі. Комісія буде розглядати, чи спричинило застосування захисних заходів будь-які істотні ризики для сталого та економічного розвитку країн-партнерів, з якими ЄС має преференційний режим торгівлі, що завдає шкоди інтеграційним цілям угод з ЄС.
  4. Оновлення списку країн, що розвиваються. Ряд країн, що розвиваються, в тому числі Україна, виключені з-під дії захисних заходів у зв’язку із незначними поставками за деякими категоріями товарів. Єврокомісія має на меті переглянути список виключених з-під заходів країн відповідно до останніх показників імпорту.
  5. Інші зміни обставин, які можуть вимагати коригування рівнів чи розподілу тарифної квоти. Зацікавлені сторони також можуть порушити інші питання, для інших категорій товарів, окрім вже згаданих, у разі наявності змін обставин що зумовлює необхідність коригування рівня або розподілу тарифної квоти у конкретних категоріях товарів. Зацікавлені сторони мають надати достатньо обґрунтовані докази на підтримку своїх вимог.

Наголошуємо, що даний перегляд буде проводитись у стислі терміни і має завершитись до 30 вересня 2019 року. У зв’язку із цим Єврокомісія встановила наступні терміни для подачі коментарів та доказів:

  • протягом 15 днів з дати публікації зацікавлені сторони мають можливість надати Єврокомісії свої коментарі та докази, зазначаючи при цьому, до якого саме пункту із п’яти питань відноситься така інформація;
  • сторони мають право надати свої контр-коментарі протягом 7 днів з дати подання базових коментарів;
  • можливість продовження термінів буде надаватись у виключних випадках і лише на 3 дні.

Мінекономрозвитку буде брати участь у даному перегляді і запрошує усіх зацікавлених виробників до співпраці з метою посилення позиції України та досягнення кращого результату у даному перегляді. З даного питання просимо звертатись до Департаменту торговельного захисту Мінекономрозвитку за тел. 596-68-50.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json