Календар подій

11
Грудня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
2 3 4 5 6 7 8
30 31 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Загальна інформація про УСПТ

7 грудня 2013 року члени Світової організації торгівлі (СОТ) завершили переговори щодо Угоди про спрощення процедур торгівлі ("УСПТ"). 27 листопада 2014 року Генеральна рада Світової організації торгівлі офіційно прийняла Протокол про доповнення Угоди про заснування СОТ Угодою про спрощення процедур торгівлі. Після того, як дві третини (108) членів СОТ повідомлять про її прийняття, угода набуде чинності.

Так як Україна є одним з перших 2/3 членів СОТ до ратифікації, положення Категорії А набуває чинності з дати набрання чинності Угоди про спрощення процедур торгівлі (УСПТ). Існує перехідний період в 2 роки після набрання чинності УСПТ, протягом яких не можуть виникати будь-які спори щодо положень Категорії А.

Для положень, що не включені в Категорію A, положення (B & C) мають відбутися в момент набрання чинності УСПТ. Проте Україна матиме рік після  набрання чинності, щоб прийняти рішення про дати остаточного впровадження категорії В та 2,5 роки для положень Категорія C.

Те, що Україна одна з 2/3 країн, що ратифікували УСПТ це значно поліпшило імідж України в СОТ. Крім того, це позитивний сигнал для міжнародного торговельного та інвестиційного співтовариства про серйозність намірів України  поліпшити її торговельний та інвестиційний клімат (законодавство). Це дуже важливо на поточному етапі економічного розвитку України.

Економічний аргумент на користь спрощення процедур торгівлі є добре відомим. Оговорюється, що реформа прикордонних процедур  матиме позитивний вплив на збільшення торговельних потоків, державних доходів і прямих іноземних інвестицій, а також поліпшення розвитку малого та середнього бізнесу (МСБ) і зниження корупції.

Загальні переваги для економіки України і економічні переваги українських заінтересованих сторін у приватному секторі набагато переважають витрати на узгодження УСПТ.

Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json