Календар подій

28
Січня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Як вплинути на рішення країн-членів СОТ у сфері СФЗ/ТБТ

Існує достатньо способів дізнатися, які зміни у торговельних режимах країн-членів СОТ очікуються найближчим часом, щоб заздалегідь підготуватись до здійснення зовнішньоторговельних операцій, уточнити певні деталі регламентації та відстояти свої економічні інтереси, у випадку, якщо нове регулювання, на думку експортера, суперечить чинним міжнародним нормам, зокрема, Угодам СОТ.

Все, що треба зробити – скористатись однією із доступних систем пошуку документів, обрати необхідний документ, вивчити умови, що можуть вплинути на режим торгівлі з тим чи іншим іноземним партнером, а у разі виникнення питань чи коментарів – адресувати їх Мінекономрозвитку, яке, в свою чергу, звернеться з коментарями та проханням надати роз’яснення до відповідної країни-члена СОТ.

                                                       

Розглянемо більш детально деякі з доступних систем пошуку.

Сайт СОТ

На сайті Світової організації торгівлі існує багато способів і інструментів пошуку документів, які містять  інформацію про зміни в торговельних режимах країн-членів СОТ. Зокрема, можна шукати документи за допомогою кореневого тематичного каталогу СОТ в кожному розділі, як правило, є посилання на пошук документів; загальної системи пошуку документів, системи пошуку документів в рамках Угод з санітарних та фітосанітарних заходів,  та технічних бар’єрів в торгівлі тощо.

Євролєкс

Онлайн платформа доступу до нормативно-правової бази Європейського Союзу надає можливість ознайомитись з останніми змінами в його Регламентах, Директивах тощо. Ресурс доступу.

Мінекономрозвитку

На сайті Мінекономрозвитку у розділі «Діяльність», підрозділі «Співробітництво з Світовою організацією торгівлі» є рубрика «Забезпечення механізму прозорості в рамках СОТ». В ньому можна знайти стислі аналітичні матеріали (основну інформацію, резюме)  з приводу останніх змін у сфері регламентації норм СОТ з технічних бар’єрів в торгівлі (ТБТ) та санітарних і фітосанітарних заходів (СФЗ) країн-членів СОТ, що регулярно подаються відділом нотифікацій і обробки запитів.

ePing

У 2016 році Департаментом ООН з економічних і соціальних питань (DESA), Світовою організацією торгівлі (СОТ) і Міжнародним торговим центром (ITC) з метою сприяння розвитку торгівлі запущено нову систему он-лайн оповіщення "ePing" (веб-сайт: www.epingalert.org). Ця система розроблена з метою сприяння урядовим установам та малим і середнім підприємствам у відстеженні останньої інформації про зміну нормативних вимог міжнародної торгівлі країн-членів СОТ у сферах СФЗ та ТБТ. Цікавою опцією системи є можливість підписатися на розсилку новин у згаданих сферах та участь у дискусійному форумі учасників та обміні файлами.


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json