Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Пріоритетні реформи » СПРИЯТЛИВІ УМОВИ ДЛЯ БІЗНЕСУ
СПРИЯТЛИВІ УМОВИ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Одна з найперших цілей Мінекономрозвитку - це збільшити активність бізнесу так, щоб українська економіка повернулася до зростання вже у 2016 році.

Ми обрали простий та ефективний механізм зменшення тиску на бізнес та заохочення до економічного росту - дерегуляцію. Вона передбачає відміну надмірних регуляторних обмежень та неефективних процедур контнолю, скасування надлишкового ліцензування, застарілих систем сертифікації, моніторингу, здійснення експертиз та інших обмежень для бізнесу.

Відміняючи регуляторні обмеження та неефективні процедури ми не тільки зменшуємо адміністративний тиск на бізнес та боремося із корупцією, але й даємо бізнесу можливість сконцентруватися на своїй основній діяльності.

Дерегуляція відбувається у 3 основні етапи:

  1. Відміна ключових регуляторних бар’єрів для бізнесу;
  2. “Регуляторна гільйотина” - повний перегляд регуляторної бази за умови, що тепер вже державні органи доводитимуть потребу у певних обмеженнях для ведення бізнесу;
  3. Впровадження превентивного механізму, який не дозволить відновлення надлишкового адміністративного тиску.

З самого початку ми визначили найболючіші обмеження для бізнесу та вже встигли прийняти:

  • Закон про спрощення ведення бізнесу, що відмінив 16 неефективних регуляторних обмежень, гармонізував систему оренди землі та створив систему “єдиного вікна” для відкриття бізнесу лише за 2 дні;
  • Зміни до закону про ліцензування, які відмінили ліцензування 26 типів господарської діяльності;
  • Урядову постанову про дерегуляцію, яка відмінила потребу у неефективних сертифікатах в сільськогосподарській сфері та моніторинг користування надрами, що відкривали значні можливості для корупції;
  • Закон про захист прав інвесторів, що привів стандарти нашого законодавства до загальноєвропейських і забезпечив відповідний захист міноритарних акціонерів.

Наступні кроки Мінекономрозвитку полягають у подальшій відміні ще 130 неефективних регуляторних обмежень, які ми разом з бізнесом ідентифікували, як основні “больові точки” для його роботи. Для цього уряд нещодавно прийняв “План заходів щодо дерегуляції” і ми вже почали його впроваджувати. Крім того, ми готуємо другий етап нашої реформи - “регуляторну гільйотину”, щоб почати процес повного перегляду регуляторної бази вже найближчим часом.

 

Міністерство економічного
розвитку і торгівлі України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2