Календар подій

20
Січня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Обробка запитів і нотифікацій СОТ

Україна, як член СОТ, має зобов’язання дотримуватись загального режиму прозорості стосовно нормативно-правових актів, що можуть мати вплив на режим торгівлі. Ці зобов’язання, так само як і функції національного пункту обробки запитів  і нотифікацій, покладено на відділ нотифікацій і обробки запитів департаменту доступу до ринків та взаємодії з СОТ.

Режим прозорості забезпечується через систему нотифікацій – кожна країна-член СОТ повідомляє через Секретаріат СОТ інших членів організації про зміни у своєму законодавстві через затверджену форму інформування – нотифікацію (повідомлення). Повідомлення, надіслані усіма країнами-членами СОТ, оприлюднюються на офіційному сайті організації – https://www.wto.org.

Крім цього, відділ сприяє ефективній співпраці та оперативному обміну інформацією і документами з Секретаріатом СОТ і членами СОТ, а також координує діяльність органів державної влади з питань підготовки нотифікацій та відповідей на запити щодо чинних норм, запровадження нових правил у сферах, пов‘язаних з торгівлею. Такими сферами є згідно із основними угодами СОТ – стандарти, технічні регламенти, процедури оцінки відповідності, застосування санітарних та фітосанітарних заходів, митні процедури, ліцензування імпорту, антидемпінгове регулювання, застосування захисних заходів, торговельні аспекти прав інтелектуальної власності тощо.

 Діяльність відділу, насамперед, має на меті:

•  забезпечити активну участь України у системі нотифікації;

•  сприяти інтеграції українських підприємств у світову економіку шляхом моніторингу заходів інших країн СОТ.

Участь України в системі нотифікацій має практичну цінність, оскільки відкриває для українських підприємств доступ до інформації щодо майбутніх змін у торговельних режимах інших країн. Система нотифікацій надає країнам СОТ можливість висловити коментарі щодо проектів законів чи інших нормативних актів, запланованих країнами-членами, перш, ніж вони будуть ухвалені, або започаткувати обговорення з повноважними органами відповідних країн можливості внесення в них поправок та змін.

Очевидно, що конкурентоспроможність експортерів і імпортерів товарів і послуг в значній мірі залежить від володіння ad hoc (оперативною) інформацією щодо законодавчого  регулювання на ринках партнерів.

Задля сприяння українським експортерам і імпортерам в отриманні цієї інформації, відділ регулярно повідомляє про нотифікації щодо санітарних, фітосанітарних заходів, технічних норм, стандартів і регламентів, які подаються торговими партнерами України, та стосуються важливих для українського експорту товарів (див. підрубрику «Інформація за повідомленнями з країн-членів СОТ»).

З метою допомогти підприємствам і державним органам у представленні коментарів до проектів нормативно-правових, наданих країнами СОТ, було розроблено відповідні рекомендації щодо формату представлення коментарів (див. підрубрику «Рекомендації щодо формату представлення коментарів (як можна надати коментарі через відділ нотифікацій і обробки запитів)»).

Додаткову інформацію з питань нотифікацій та представлення коментарів можна отримати у відділі нотифікацій  і обробки запитів за адресою/телефоном:

 01008, м. Київ, Грушевського, 12/2

тел.: 596-68-39, 521-13-50

тел. / факс: 596-68-39

e-mail: ep@me.gov.ua 


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json