Головна » Діяльність » Співробітництво між Україною та Європейським Союзом » Комітет асоціації у торговельному складі

Календар подій

19
Вересня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
2 3 4 5 6 7 8
30 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Інституційна основа Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
29.01.2016 | 11:02 | Департамент міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції

Саміт

Інституційне підґрунтя відносин між Україною та ЄС у рамках імплементації Угоди про асоціацію закладено у Главі 1 "Інституційна структура" Розділу VII "Інституційні, загальні та прикінцеві положення" Угоди (статті 460-470). 

Найвищим політичним рівнем діалогу Сторін, зокрема з питань імплементації Угоди, є саміт, який проводитиметься раз на рік. Під час самітів здійснюватиметься загальний нагляд за імплементацією Угоди, а також обговорення двосторонніх або міжнародних  питань, що становлять спільний інтерес. 

Рада асоціації

На рівні міністрів регулярний політичний діалог та діалог з питань політики відбувається у рамках Ради асоціації.

Рада асоціації збирається на засідання не рідше, ніж раз на рік, запроваджує  власний регламент та складається з членів Ради ЄС, членів ЄК (Сторона ЄС), а також членів уряду України (Українська сторона).

Рада здійснює контроль та моніторинг імплементації Угоди і періодично здійснюватиме функціональний огляд у контексті досягнення цілей Угоди.

Додатково до нагляду та моніторингу виконання Угоди Рада вивчатиме важливі питання, що виникатимуть у рамках реалізації Угоди та будь-які інші двосторонні або міжнародні питання, які становлять спільний інтерес. 

У Раді головують почергово представники Сторони ЄС та представники Української сторони.

У разі необхідності та за спільною згодою інші органи братимуть участь у якості спостерігачів у роботі Ради асоціації.

Для досягнення цілей Угоди Рада асоціації прийматиме обов’язкові для Сторін рішення. Сторони вживатимуть відповідних заходів задля реалізації прийнятих Радою асоціації рішень. Рада асоціації також може надавати рекомендації. Рішення та рекомендації прийматимуться за спільною згодою Сторін.

З метою прогресивного наближення законодавства України до законодавства ЄС Рада асоціації стане форумом для обміну інформацією щодо стану діяльності у цій сфері, зокрема про підготовку, набуття чинності, імплементацію, застосування та дотримання визначених заходів.

Комітет асоціації

Допоміжним органом Ради асоціації є Комітет асоціації. Регламент Ради асоціації визначає обов’язки та порядок функціонування Комітету асоціації.

Комітет асоціації проводить засідання не рідше, ніж раз на рік та складається з представників членів Ради ЄС, членів ЄК (Сторона ЄС), а також представників членів уряду України (Українська сторона) на рівні старших посадових осіб. У Комітеті асоціації головують почергово представники Сторони ЄС та представники Української сторони.

Основним завданням Комітету є підготовка засідань Ради.

Рада може делегувати свої обов’язки Комітетові. Комітет асоціації матиме повноваження щодо прийняття рішень у сферах, в яких Рада асоціації делегувала повноваження для цього. Рішення Комітету будуть обов’язковими для Сторін, які прийматимуть відповідні заходи щодо їхньої реалізації. Комітет асоціації прийматиме свої рішення за погодженням Сторін.

Рішенням Ради асоціації від 15 грудня 2014 року утворено два підкомітети Комітету асоціації між Україною та ЄС: Підкомітет з питань свободи, безпеки та юстиції та Підкомітет з питань економіки та іншого секторального співробітництва.

Комітет  асоціації у торговельному складі

Відповідно до статті 465 (4) Угоди про асоціацію створюється Комітет асоціації у спеціальному складі, який щонайменше раз на рік розглядатиме питання, охоплені положеннями Розділу IV "Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею" Угоди (статті 25-336). Комітетові асоціації у торговельному складі є підзвітнимипідкомітети, створені відповідно до Розділу IV Угоди:

Підкомітет з управління санітарними та фітосанітарними заходами;

Підкомітет з питань митного співробітництв;

Підкомітет з питань географічних зазначень;

Підкомітет з питань торгівлі та сталого розвитку.

Крім цього, Рада асоціації може утворити спеціальні комітети або органи з окремих актуальних питань імплементації Угоди, визначити їхній склад, функції та обов’язки.

Комітет асоціації може також утворювати підкомітети для підбиття підсумків діяльності Сторін у визначених відповідно до Розділу V Угоди напрямах співпраці.

Парламентський комітет асоціації

Угодою також передбачено створення Парламентського комітету асоціації у якості форуму для обміну думками, який складається з членів Європейського парламенту з однієї сторони та Українського парламенту з іншої.

Головування у Парламентському комітеті з асоціації відбувається почергово,  представниками Європейського парламенту та Українського парламенту відповідно, згідно з положеннями, що передбачені у власному регламенті.

При цьому Парламентський комітет може запитувати певну інформацію з питань імплементації Угоди у Ради асоціації, а також отримувати інформацію про її рішення та рекомендації. Парламентський комітет може надавати власні рекомендації Раді асоціації.

Парламентський комітет з асоціації може утворювати парламентські підкомітети з асоціації.

Платформа громадянського суспільства

З метою запровадження регулярних зустрічей між представниками громадянських суспільств Сторін утворюється Платформа громадянського суспільства, яка запровадить власний регламент.

Платформа громадянського суспільства складається з членів Європейського економічного та соціального комітету та представників громадянського суспільства України.

Головування відбувається почергово представниками Європейського економічного та соціального комітету та представниками громадянського суспільства України відповідно, згідно з положеннями, що будуть передбачені в правилах процедури.

Комітет асоціації та Парламентський комітет з асоціації організовуватимуть  регулярні контакти з представниками Платформи громадянського суспільства з питань досягнення цілей Угоди.


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json